fot. tv trwam

Gliwice: Sześć osób trafiło do szpitala po zatruciu czadem

Sześcioro mieszkańców domu wielorodzinnego w Gliwicach trafiło do szpitala po tym, jak czujnik zamontowany w łazience wskazał, że ulatnia się tam tlenek węgla – poinformowała w niedzielę rzecznik śląskiej straży pożarnej, mł. Bryg. Aneta Gołębiowska.

Straż pożarną wezwano po włączeniu się czujnika. Strażacy sprawdzili wszystkie pomieszczenia urządzeniami pomiarowymi, ponieważ tlenek węgla – bezwonny i bezbarwny gaz – może się przemieszczać do innych pomieszczeń np. przez kanały wentylacyjne. Udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym; do szpitala trafiło w sumie 6 osób.

Jak podała Aneta Gołębiowska, od początku sezonu grzewczego, czyli od 1 października do 8 stycznia straż pożarna w woj. śląskim odnotowała 824 zdarzenia, w tym 483 pożary w budynkach mieszkalnych, związane z nieprawidłowym użytkowaniem urządzeń i instalacji grzewczych. W 121 przypadkach w mieszkaniach zadziałały czujniki tlenku węgla.

W tych zdarzeniach cztery osoby poniosły śmierć, a 132 osoby zostały poszkodowane – w tym 32 dzieci.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl