Gdynia: inauguracja sezonu wycieczkowców

MSC Poesia zainaugurował sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia. W planach jest jeszcze 50 jednostek. Sezon potrwa do 7 października.

Wycieczkowiec MSC Poesia pływa pod panamską banderą. Po raz pierwszy do Portu Gdynia zawinął sześć lat temu.

– Ma długość 296 metrów, więc to wcale nie jest ten największy, choć jest bardzo imponujący. 12 pokładów – akcentował Marcin Wojciechowski z Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

MSC Poesia może zabrać 3 tysiące pasażerów, nad którymi czuwa licząca blisko tysiąc osób załoga.

– Każdy z turystów, który schodzi na ląd – według danych – zostawia ok. 80 euro, co daje olbrzymi zastrzyk dla rozwoju regionu oraz dla gospodarki kraju – podkreślał przedstawiciel Portu Gdynia.

To początek sezonu wycieczkowców w Porcie Gdynia – tłumaczy Marcin Wojciechowski.

– Sezon będzie trwał do 7 października. Będziemy gościć ponad 120 tys. turystów, którzy zejdą z 51 jednostek. Największą z nich będzie Norwegian Getway, który ma aż 320 metrów długości – wskazywał.

Łącznie Port Gdynia planuje 51 wizyt statków pasażerskich. W maju i we wrześniu do portu zawinie też Queen Victoria, która od wielu lat jest symbolem ekskluzywnych rejsów turystycznych.

– Port Gdynia to jest jedyny port, który przyjmuje największe cruise, które pływają po Bałtyku – podkreślał Marcin Wojciechowski.

W ubiegłym roku do Portu w Gdyni zawinęło łącznie 50 dużych statków wycieczkowych. Tym razem wynik będzie lepszy. W planach jest 51 jednostek. Ich średnia długość to blisko 265 metrów.

TV Trwam News/RIRM

[GALERIA] Statek pasażerski MSC Poesia wpłynął do portu w Gdyni – fot. PAP/Adam Warżawa.

drukuj