fot. PAP/Adam Warżawa

Gdański ratusz poinformował o szczegółach pogrzebu Pawła Adamowicza

Jak poinformował gdański ratusz, uroczystości pogrzebowe upamiętniające Pawła Adamowicza rozpoczną się jutro sesją Rady Miasta w Dworze Artusa. Wezmą w niej udział radni wszystkich kadencji od 1990 roku.

Późnym popołudniem trumna z ciałem Pawła Adamowicza zostanie wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności. Następnego dnia pochód z trumną prezydenta przejdzie do Bazyliki Mariackiej.

Tam w sobotę sprawowana będzie Msza św. pogrzebowa, którą odprawi ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Ciało Pawła Adamowicza spocznie w Bazylice Mariackiej. Od wczesnych godzin rannych w sobotę bazylika będzie otwarta i będzie można pomodlić się – mówił ks. Ireneusz Bradtke, proboszcz Bazyliki Mariackiej.

– O godz. 12:00, pod przewodnictwem metropolity gdańskiego, zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa za tragicznie zmarłego śp. pana Pawła Adamowicza, prezydenta naszego miasta. Zgodnie z wielowiekową tradycją, która w Gdańsku panowała, przychylając się do prośby rodziny oraz wielu głosów, które docierały do nas w tych dniach, a także z inicjatywy metropolity gdańskiego, pan prezydent Paweł Adamowicz zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej – wskazał ks. Ireneusz Bradtke.

Uroczystości pogrzebowe organizuje miasto Gdańsk przy udziale rodziny.

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł.

RIRM

drukuj