Fundacja Małych Stópek: W niedzielę LIVE z Marszu dla Życia 2020

Szczeciński Marsz dla Życia miał wyruszyć 26 kwietnia głównymi ulicami miasta. Z powodu pandemii i wynikających z niej obostrzeń, zgromadzenie nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Organizatorzy jednak przygotowali alternatywę dla uczestników – Marsz dla Życia Online.

Jak podkreślają organizatorzy marszu, w obecnej sytuacji to dobra alternatywa, aby przekazać treści pro-life.

– Znaleźliśmy się w nietypowej sytuacji i z wiadomych przyczyn tegoroczny Marsz dla Życia, nie może odbyć się w takiej formie jak zwykle, ale nie rezygnujemy z niego całkowicie. W nowej formie przekażemy treści pro-life, wykorzystując m.in. grafiki i filmy, które posiadamy. Zachowamy kilka punktów stałych każdego marszu, ale dodamy także nowe rzeczy – wyjaśniają obrońcy życia.

– Nic nie zastąpi tradycyjnego marszu. Wtedy spotykaliśmy się wspólnie, mieliśmy ze sobą rzeczywisty kontakt, ale w dobie pandemii, nie ma opcji na większe zgromadzenia. Marsz to wymiar społeczny obrony życia. Żeby z niego nie rezygnować, połączymy się z uczestnikami online. Przygotujemy relację live, która odbędzie się na kanale BMS (youtube) oraz na Facebooku “Marsz dla Życia Szczecin”. Tego jeszcze nie było – dodają organizatorzy.

Fundacja Małych Stópek prowadzi także facebookową kampanię, przypominającą o poprzednich Marszach dla Życia. To akcja, która bezpośrednio łączy się z tegoroczną manifestacją pro-life.

– Codziennie na naszych profilach, ukazują się posty z każdego Marszu dla Życia, począwszy od 2003 roku. To wspomnienia z krótkim wpisem na temat hasła i charakteru danego marszu, wraz ze zdjęciami – akcentuje Fundacja Małych Stópek.

– Finał naszej marszowej akcji, odbędzie się w dniu XVIII Marszu dla Życia, czyli 26 kwietnia. Zapraszamy do prześledzenia marszowych postów z wszystkich ubiegłych lat oraz na relację live z tegorocznego Marszu dla Życia – dodają organizatorzy.

Anna Pleskot, Fundacja Małych Stópek/radiomaryja.pl

drukuj