Francja i Chiny sfinalizują wkrótce kontrakt na samoloty A320

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział, że wkrótce sfinalizowany zostanie kontrakt na dostawę do Chin 184 samolotów A320. Paryż chce sprzedać Chinom także większe samoloty. Macron przebywa z oficjalną wizytą w Pekinie.

Reuters napisał, że niezapowiadany wcześniej kontrakt na sprzedaż Chinom A320 byłby wart – po cenach katalogowych – ponad 18 mld dol. Macron zapewnił, że prezydent Chin potwierdził, iż zostanie on wkrótce zawarty.

W ramach tego kontraktu samoloty A320 miałyby zostać dostarczone Chinom w latach 2019-2020.

Macron powiedział, że strona chińska zapewniła go, iż szanuje „parytet rynkowy” między Airbusem a Boeingiem. Reuters odnotowuje, że Chiny regularnie dzielą między Europę i USA duże zamówienia na samoloty pasażerskie.

Airbus zawarł wczoraj wstępne porozumienie z Chinami, przewidujące zwiększenie liczby A320 montowanych w Państwie Środka z czterech do sześciu miesięcznie do 2020 r.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl