Francja: Austriak lecący z Meksyku miał w bagażu podręcznym 80 ptaków

Lecący z Meksyku Austriak został zatrzymany na paryskim lotnisku Roissy-Charles de Gaulle, ponieważ w bagażu podręcznym ukrył 80 ptaków różnych gatunków i rozmiarów – podała w środę AFP. Do zdarzenia doszło w piątek.

Mężczyznę, który podróżował z pięcioma sztukami bagażu, skontrolowali celnicy i w trzech torbach znaleźli 80 ptaków, z których 79 jeszcze żyło. Już po zatrzymaniu ten mieszkający w Niemczech emeryt tłumaczył, że ptakami się pasjonuje.

Od piątku z wszystkich „bardzo delikatnych” okazów przeżyły tylko 24. Życie wszystkich ptaków było zagrożone „ze względu na warunki transportu i stres związany ze znalezieniem się w niewoli” – pisze AFP powołując się na źródło sądowe.

Ptakami zajęły się już służby weterynaryjne; ostatecznie udało się znaleźć dla nich miejsce w środkowo-wschodniej Francji, gdzie mają być przewiezione jeszcze w środę.

Dyrektor generalny francuskiej Ligi na rzecz Ochrony Ptaków Yves Verilhac winą za zagrożenie życia ptaków obarczył źle funkcjonujący system, w którym „wszyscy chcą przerzucać się nimi jak gorącym kartoflem”. Skrytykował fakt, że na lotnisku w Paryżu nie ma ośrodka, który zająłby się zwierzętami objętymi kwarantanną ze względu na ich „niepewny stan zdrowia”.

Na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle niedługo ma pojawić się takie centrum.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl