pixabay.com

Finlandia: 2 lata więzienia za zacytowanie Pisma Świętego?

Fińska prokuratura złożyła skargę przeciwko Päivi Räsänen, poseł do parlamentu i byłej szefowej MSW Finlandii, za opublikowanie w internecie cytatu z Biblii traktującego o homoseksualizmie. Grożą jej nawet dwa lata więzienia.

Polityk krytycznie odniosła się do tego, że Ewangelicko-Luterański Kościół Finlandii, do którego ona sama należy, popiera ruch Gay Pride. W internecie zamieściła zdjęcie przedstawiające fragment biblii, a dokładniej Listu do Rzymian, w którym św. Paweł potępia grzech homoseksualizmu.

Za opublikowanie postu, który zdaniem prokuratury „podżega do nienawiści oraz nietolerancji wobec homoseksualistów” grożą jej nawet dwa lata więzienia.

Polityk zaznaczyła, że głosiła tylko swoje przekonania wynikające z nauczania zawartego w Piśmie Świętym i nie miała zamiaru zniesławiać osób homoseksualnych oraz że zawsze szanowała ich godność jako osób ludzkich. Päivi Räsänen zwróciła uwagę, że nie zamierza zmieniać swoich poglądów ani przepraszać za treść Biblii i jest gotowa bronić wolności słowa oraz wyznania.

radiomaryja.pl/wPolityce

drukuj