PAP/EPA

Filipiny: prezydent oskarża „zagranicznych terrorystów” o zamach bombowy w Marawi

Prezydent Filipin, Ferdinand Marcos Jr., potępił niedzielny zamach bombowy podczas katolickiej Mszy św. w mieście Marawi i oskarżył „zagranicznych terrorystów” o jego przeprowadzenie. W zamachu zginęły co najmniej cztery osoby, a 50 zostało rannych.

Do eksplozji improwizowanego ładunku doszło podczas Mszy św. w sali gimnastycznej Uniwersytetu Stanowego Mindanao w Marawi, największym muzułmańskim mieście na Filipinach.

Na miejscu zamachu znaleziono fragment moździerza.

Na razie nikt nie przyznał się do tego zamachu.

„Z całą stanowczością potępiam bezsensowne i haniebne czyny popełniane przez zagranicznych terrorystów” – oświadczył prezydent Filipin, Ferdinand Marcos Jr.

„Ekstremiści, którzy stosują przemoc wobec niewinnych ludzi, zawsze będą uważani za wrogów naszego społeczeństwa” – dodał prezydent.

Sekretarz obrony, Gilberto Teodoro, powiedział na konferencji prasowej, że w zamachu istniały „wyraźne oznaki obecności obcego elementu”, odmawiając podania szczegółów, aby nie narażać na szwank toczącego się śledztwa.

Filipińska armia uważa, że zamach był odwetem za serię niedawnych operacji wojskowych na południu kraju przeciwko zbrojnym grupom powiązanym z tzw. Państwem Islamskim i zabicie 11 bojowników, w tym przywódcy jednego z tych ugrupowań.

 

PAP

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl