fot. gosc.pl

Fala ataków na Matkę Bożą. Odpowiedzią nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca

Okres świąteczny przyniósł falę ataków na Matkę Najświętszą. Najczęściej – w wulgarnych słowach – bluźniercy próbują przypisać Maryi rozwiązłość i nieczystość. Odpowiedzią na takie działania może być nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, które podejmuje Rodzina Radia Maryja.

Bluźnierczy brazylijski film Netflixa „Pierwsze kuszenie Chrystusa” przedstawia Jezusa jako homoseksualistę. Z kolei Matkę Bożą jako prostytutkę i narkomankę. Obraz spotkał się ze zdecydowaną reakcją, bo już w ciągu dwóch tygodni od premiery pod petycją w internecie wzywającą do wycofania filmu podpisały się 2 mln osób.

To jednak nie jedyny atak wymierzony w Matkę Bożą i Świętą Rodzinę. Norweska poczta stoi za reklamą, w której Maryja przedstawiona jest jako cudzołożnica. W tym wypadku bluźnierczy film sugeruje romans Matki Bożej z listonoszem pod nieobecność Józefa. W Bolonii z kolei zorganizowano wydarzenie pt. „Niepokalana antykoncepcja”. Maryję przedstawiono z wieńcem nie z gwiazd, a prezerwatyw.

We wszystkich atakach na Pannę Najświętszą bluźniercy próbują przypisać jej nieczystość i rozwiązłość. Tak działo się także w Polsce, kiedy rozpowszechniano wizerunek Matki Bożej z tęczową aureolą.

W odpowiedzi na te ataki Rodzina Radia Maryja podjęła inicjatywę pięciu pierwszych sobót miesiąca, by wynagrodzić Maryi bluźnierstwa i zniewagi.

Matka Boża podczas objawień w Fatimie prosiła, by właśnie w pierwsze soboty miesiąca przystąpić do spowiedzi, przyjąć Komunię św., odmówić jedną część różańca oraz odprawić 15 minutowe rozważanie w intencji wynagrodzenia za grzechy, które ranią Jej Niepokalane Serce.

Kilka lat po zakończeniu fatimskich objawień Matka Boża zezwoliła siostrze Łucji na ujawnienie treści drugiej części tajemnicy fatimskiej. Jej przedmiotem było wspomniane nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. 10 grudnia 1925 roku Najświętsza Maryja Panna powiedziała:

„Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

Następnie w 1930 roku zostało objawione, dlaczego ma być 5 sobót wynagradzających, a nie np. 9. We wspomnieniach siostry Łucji znajdujemy następujące słowa Pana Jezusa:

„Jest pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi:

1) Bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu.

2) Przeciwko Jej Dziewictwu.

3) Przeciwko Bożemu Macierzyństwu, z jednoczesnym zastrzeganiem się, że uznaje się Ją wyłącznie za matkę człowieka.

4) Bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki.

5) Bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach.

Oto, droga córko, motyw, który kazał Niepokalanemu Sercu Maryi prosić Mnie o ten mały akt wynagrodzenia. A poza względem dla Niej, chciałem poruszyć moje miłosierdzie, aby przebaczyło tym duszom, które miały nieszczęście Ją obrazić. Co do ciebie, zabiegaj nieustannie swymi modlitwami i ofiarami, aby poruszyć Mnie do okazania tym biednym duszom miłosierdzia”.

TV Trwam News/radiomaryja.pl

drukuj