Europoseł A. Fotyga: Chcemy, żeby konkurencja wielkich połowów przemysłowych nie niszczyła miejsc pracy

Chcemy, żeby konkurencja wielkich połowów przemysłowych nie niszczyła miejsc pracy i zasobów ryb, które można odławiać – wskazała europoseł Anna Fotyga. Europoseł zaprezentowała Deklaracje Bałtycką, którą przyjęła grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. To ukoronowanie wszystkich wysiłków mijającej kadencji PE, które zmierzały do zabezpieczenia m.in. polskich interesów – podkreśliła polityk.

W dokumencie wskazano zarówno na zagrożenia, jak i ważne unijne inicjatywy oraz NATO w regionie Morza Bałtyckiego. W deklaracji odniesiono się m.in. do obrony przestrzeni powietrznej Bałtyku. Znalazły się także wzmianki o ochronie środowiska. Ważną częścią jest także kwestia rybołówstwa przybrzeżnego – powiedziała europoseł Anna Fotyga.

– Czyli interesy polskich rybaków, a przede wszystkim tego małego rybołówstwa tradycyjnego, przybrzeżnego. Chcemy, żeby konkurencja wielkich połowów przemysłowych nie niszczyła miejsc pracy i zasobów ryb, które można odławiać – powiedziała polityk.

W Deklaracji Bałtyckiej wspomniano również o bezpieczeństwie energetycznym. Polska zbuduje gazociąg Baltic Pipe. Mamy także Gazoport w Świnoujściu.

W dokumencie zwrócono też uwagę na zagrożenie, jakim jest niemiecko–rosyjska inwestycja, czyli Nord Stream II. Wskazano, że projekt powinien zostać powstrzymany.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl