pixabay.com

Europejska Noc Naukowców

W 25 krajach odbędzie się dziś Europejska Noc Naukowców. To wydarzenie publiczne ukazujące różnorodność nauki i jej wpływ na życie obywateli. Uczestnicy będą mogli zobaczyć niedostępne na co dzień laboratoria, być świadkami pokazów naukowych, różnych eksperymentów i doświadczeń, a także spotkać się z ekspertami.

W tym roku wydarzenie będzie miało miejsce w 25 europejskich krajach. W Polsce impreza odbędzie się między innymi w Poznaniu czy Krakowie.

Z koeli w Toruniu na uczestników czekają atrakcje związane głównie z tematyką kosmosu.

– Wydarzenie odbywa się od kilkunastu lat w całej Europie, w tym w Polsce. To jest okazja, aby popularyzować wyniki prac badawczych realizowanych w laboratoriach, w polskich i europejskich uczelniach, a także aby naukowcy mogli zaprezentować odbiorcom wyniki swoich prac, opowiedzieć o tym, czym i jak się zajmują oraz przede wszystkim w sposób łatwy, prosty i przystępny opowiedzieć o często bardzo skomplikowanych zjawiskach, z którymi spotykają się w swoich laboratoriach czy prowadząc różnego rodzaju badania naukowe. W Toruniu będziemy poruszali się w różnych obszarach. W związku z tym, że w tym roku w Toruniu również odbywa się konferencja stratosferyczna >>Near Space<<, to będziemy bardzo mocno koncentrowali się także na tematach kosmicznych – mówił Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

W Toruniu uczestnicy będą mogli między innymi nauczyć się sporządzania mapy nieba, obejrzeć pokazy chemiczne i film „Podróż po galaktyce” oraz wysłuchać wykład Wiktora Niedzickiego. Zwiedzanie w Toruniu jest biletowane.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl