Episkopat Ekwadoru przed Matką Bożą Częstochowską u wrót dżungli w Puyo w Amazonii

Księża biskupi Ekwadoru powitają wędrującą od „Oceanu do Oceanu” Ikonę Częstochowską. Uczynią to podczas 142. posiedzenia plenarnego Konferencji Episkopatu Ekwadoru, które odbywa się w dniach 6 – 10 listopada w Apostolskim Wikariacie w Puyo, stolicy regionu Pastaza w Amazonii. Jest to także okazja do pierwszego spotkania biskupów  z nowym nuncjuszem apostolskim dla Ekwadoru ks. abp. Andrésem Carrascosa Coso.

W czwartek 9 listopada 2017 r. Ikona przerywa peregrynację przez kolejne parafie diecezji Santo Domingo i wyrusza oszklonym „Mama Mobilem” przez góry do Puyo. Ikonę eskortuje ks. Leon Juchniewicz, polski misjonarz pracujący w Ekwadorze od 30 lat, a obecnie pełniący funkcję kustosza wędrującej Ikony.

Wieczorem nastąpi uroczyste powitanie, w którym wezmą udział wszyscy księża biskupi Ekwadoru, pod przewodnictwem ks. bp. Rafaela Cob Garcia, gospodarza spotkania, reprezentującego Wikariat Apostolski w Puyo.  Wieczorem o godz. 18:00 przez centralne ulice Puyo przejdzie procesja z Ikoną Matki Bożej Częstochowskiej w intencji ochrony życia i rodziny. Rozpocznie się ona w kościele św. Wincentego Ferreriusza, a zakończy w miejscowej katedrze pw. Matki Bożej Różańcowej. Uroczystą Eucharystię w obecności peregrynującej Ikony będą koncelebrować wszyscy obecni księża biskupi Ekwadoru pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego ks. abp. Andrésa Carrascosa Coso.

Puyo jest miastem położonym na pograniczu dżungli amazońskiej nad rzeką Pastaza, która jest dopływem Amazonki.

Pielgrzymka kopii Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” trwa od 2012 roku. Ikona odwiedziła już 28 krajów w Azji, Europie, Afryce (Ceuta) oraz  w Ameryce Północnej. Obecnie wędruje przez Ekwador. Matka Boża w Ikonie Częstochowskiej podczas powitania na lotnisku w Quito otrzymała honorowy medal powitalny od ekwadorskich biskupów.

Ikona pokonała już 185 tys. km i podąża przez kolejne kraje. Zaplanowane są już wizyty w  Panamie (Światowe Spotkanie Młodzieży), Belize, Kolumbii i Brazylii.

Ewa H. Kowalewska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl