Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Elżbieta Rogala, mieszkanka DPS w Chełmnie, świętowała 108. urodziny

Takie okazje do świętowania nie zdarzają się codziennie. Swoje 108. urodziny świętowała dziś pani Elżbieta Rogala, mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie.

Tort, życzenia, kwiaty i prezenty  – tak dostojna jubilatka świętowała dziś swoje urodziny.

Chełmno to miasto, które cechuje długowieczność, bo te mury gotyckie, które możecie państwo tutaj podziwiać, same za siebie mówią, a – jak widać – długowieczność to też cecha naszych mieszkańców. I dlatego jesteśmy pod wrażeniem tego dzisiejszego jubileuszu – cieszył się burmistrz Chełmna Artur Mikiewicz.

Dla pani Elżbiety dzisiejsza uroczystość była wielkim przeżyciem i wzruszeniem.

– Dziękuję ślicznie, ja nie czuję się. Bóg zapłać. Ale śliczne kwiaty, dziękuję, dziękuję – mówiła jubilatka.

Niezwykłe urodziny odbyły się w Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie prowadzonego przez siostry szarytki, którego pani Elżbieta jest podopieczną.

– Życzymy jej wiele łask bożych i tak jak to było już wspomniane, żeby Pan Bóg jej dał tyle sił, żeby następny rok doczekała na te 109. urodziny, a my się cieszymy, że jest wśród nas, w naszym domu i że mamy taką zacną jubilatkę – powiedziała siostra Urszula Wardowska, dyrektorka DPS-u w Chełmnie.

Dostojna jubilatka jest osobą pogodnego usposobienia, zawsze uśmiechniętą, pełną pogody ducha i wiary.

– Zdarza się rzadko, że takiego wieku człowiek doczeka. A tym bardziej, że mama nie miała łatwego życia. Przeżyliśmy okres okupacji i została wdową w 1945 roku; trójka dzieci, po prostu oddała się domowi, wychowaniu dzieci, umiała wszystko zrobić – wspominała pani Lilianna, córka pani Elżbiety.

Dla województwa kujawsko-pomorskiego taka jubilatka to prawdziwy skarb.

– To jest cała historia tych ziem, tego regionu, Polski, naszej niepodległości, no i piękne świadectwo, że wielkie rzeczy buduje się naprawdę każdego dnia – podkreślił Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Podczas dzisiejszej uroczystości został odczytany list i wręczony upominek od Pary Prezydenckiej.

– Pani droga życiowa wpisuje się w niemal cały XX wiek. Była pani świadkiem i uczestniczką wielu ważnych, często tragicznych wydarzeń w historii naszego państwa i narodu. II wojna światowa zabrała pani męża. Samotnie wychowała pani troje dzieci, będąc aktywną zawodowo. Pomimo niełatwego życia, pozostała pani osobą pogodną, wrażliwą, zawsze spieszącą z pomocą innym – napisała Para Prezydencka w liście odczytanym przez Bartosza Kozińskiego z Biura Dialogu i Korespondencji Kancelarii Prezydenta RP.

Dostojnej jubilatce życzymy zdrowia i samych pogodnych dni.

TV Trwam News

drukuj