fot.TV Trwam

Ekspert: W całym kraju są mogiły do renowacji

W całym kraju są mogiły polskich żołnierzy, które wymagają renowacji – wskazywał w TV Trwam Tomasz Krasiński, prezes Stowarzyszenia Grupa Historyczna ”Zgrupowanie Radosław”. Organizacja włącza się w różnego rodzaju zbiórki na rzecz odbudowy grobów powstańczych.

Tomasz Krasiński w programie Polski Punkt Widzenia podkreślał, że ciągle potrzebne są środki na ratowanie miejsc spoczynku polskich bohaterów – zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

– Bardzo dużo jest jeszcze w Polsce do zrobienia. Są mogiły rozrzucone po lasach i polach. Wystarczy, jeśli lokalne społeczności zajmą się tymi mogiłami, zaczną dbać o tych poległych żołnierzy, którzy gdzieś są rozrzuceni w Puszczy Białej, w Puszczy Augustowskiej, czy wielu, wielu innych miejscach na terenie naszego kraju – wskazywał Tomasz Krasiński.

Prezes Stowarzyszenia Grupa Historyczna ”Zgrupowanie Radosław” zaznaczył też, że jest coraz lepiej z troską Polaków o pamięć przodków. Jak dodał, nigdy nie ma problemów z pozyskiwaniem środków na renowację grobów od osób, które przychodzą na cmentarze. Zwykle takie osoby z dużą chęcią wspomagają kwestujących.

Przypomnijmy, na początku listopada w wielu polskich miastach trwają kwesty na renowacje grobów polskich bohaterów.

RIRM

drukuj