Dziś poznamy laureatów Pokojowej Nagrody Nobla

Dziś poznamy tegorocznego laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Nagroda, uznawana za najbardziej prestiżowe na świecie wyróżnienie, jest przyznawana w Oslo przez składający się z pięciu osób Komitet Noblowski.

W tym roku na liście prawdopodobnych kandydatów, opracowanej przez norweski Instytut Badań nad Pokojem, znalazł się papież Franciszek.

W ubiegłym roku Komitet Noblowski nagrodził Organizację ds. Zakazu Broni Chemicznej, której inspektorzy prowadzili w Syrii misję mającą na celu zniszczenie arsenału chemicznego w tym kraju.

Nagroda wręczana jest 10 grudnia, w rocznicę śmierci jej fundatora Alfreda Nobla. Laureaci otrzymują dyplom, medal i nagrodę pieniężną.

PAP/RIRM

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl