fot. sxc.hu

Międzynarodowy Dzień Rodziny

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji rozpoczęła się akcja „Dwie godziny dla rodziny”. W tym roku inicjatorzy zachęcają do międzypokoleniowych rozmów o marzeniach.

Akcja ma na celu umożliwienie pracownikom spędzenie w tym dniu dwóch dodatkowych godzin z bliskimi. Stanie się to możliwe dzięki pracodawcom, którzy skrócą o te dwie godziny dzień pracy w swoich firmach. Dodatkowo, za pomocą tego przedsięwzięcia, w Polsce propagowana jest wiedza o Międzynarodowym Dniu Rodziny.

Organizatorem akcji jest Fundacja Humanites – Sztuka Wychowania. Chcemy zwrócić uwagę na te elementy i wartości, które są w naszym społeczeństwie deficytowe, czyli m.in. dobre rozmowy, które budują więzi rodzinne i rozwijają tożsamość młodych pokoleń.

– W tym roku zapraszamy do międzypokoleniowych rozmów o marzeniach: „Co pokolenie, to marzenie”. Akcję tę rozprzestrzeniamy poprzez pracodawców, instytucje, organizacje społeczne, publiczne. Dodatkowym jest element tych dwóch godzin. Nie jest to warunek konieczny, ale zachęcamy pracodawców do tego, żeby tego dnia skrócili dzień pracy o symboliczne 2 godziny, jako element podkreślający, że my pracodawcy dostrzegamy i doceniamy role społeczne naszych pracowników – mówi  Zofia Dzik, prezes fundacji Humanites – Sztuka Wychowania.

Międzynarodowy Dzień Rodzinyzostał ustanowiony w 1993 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

RIRM

drukuj