fot. TV Trwam News

„Dziennik Gazeta Prawna”: w 2020 r. zamrożenie wydatków ministerstw

Resort finansów proponuje utrzymanie w 2020 r. wydatków ministerstw na tegorocznym poziomie – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Dla części resortów oznaczałoby to realne zmniejszenie kwot do dyspozycji.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju potwierdziło, że proponowane przez resort finansów wydatki na przyszły rok są równe tegorocznym. Nieoficjalnie potwierdziły to też inne resorty. Cięcia mają nie odbić się na płacach urzędników, gdyż rząd zakłada 6-proc. podwyżkę dla budżetówki. Ale wydatki na inne cele będą musiały zostać przycięte lub przynajmniej niezwiększone. Wyjątkiem ma być resort obrony, gdzie pieniędzy ma być więcej na mocy ustawy o wydatkach na armię.

Według „Dziennika Gazety Prawnej”, np. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wylicza, że w razie zamrożenia wydatków, na realizację zadań zabraknie mu 90 mln zł. Jak pisze gazeta, część ministrów nie jest zadowolona z propozycji Ministerstwa Finansów i będzie walczyła o zwiększenie limitów.
Ministerstwo Finansów nie komentuje sprawy. Ostateczny projekt budżetu ma być gotowy do końca sierpnia.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl