fot. PAP

Dzień Życia Konsekrowanego

Po raz XVIII obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. W Święto Ofiarowania Pańskiego ustanowił go w 1997 r. Jan Paweł II. Stworzył tym samym okazję do głębszej refleksji całego Kościoła nad darem życia poświęconego Bogu.

Na dziś księża biskupi wystosowali specjalny list: „Światło Życia Konsekrowanego”. Czytamy w nim, że „często osoby konsekrowane, nie tyle poprzez działalność zewnętrzną, ile przez głęboką komunię z Bogiem, pokazują światu skąd czerpać siłę i nadzieję na przyszłość oraz jak budować wzajemne relacje w oparciu o przebaczenie i miłość”. WIĘCEJ

Ksiądz biskup Kazimierz Gurda, przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP, powiedział że osoby konsekrowanego są po to, aby na pierwszym miejscu troszczyć się o sprawy Pana.

– Zgromadzenia zakonne, instytuty świeckie i indywidualne formy życia konsekrowanego, do których należą mężczyźni bezżenni i niezamężne kobiety, są najpierw po to, aby troszczyć się o sprawy Pana, które są najistotniejsze i najważniejsze dla samego Jezusa. A dla Jezusa najważniejszy jest człowiek i jego zbawienie. Dla Jezusa zadaniem, z którym przyszedł posłany przez Ojca jest głoszenie Królestwa Bożego na ziemi i zainicjowanie tego Królestwa – powiedział ks. bp  Kazimierz Gurda.

RIRM

drukuj