Dziękujemy za XX Pielgrzymkę

Kochana Rodzino Radia Maryja,

Kochani Przyjaciele.

Z całego serca dziękujemy Wam wszystkim za zorganizowanie przepięknej XX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Panu Bogu śpiewamy razem z Maryją „Wielbi dusza moja Pana”. Wielkie rzeczy uczynił nam Pan, ale uczynił dzięki Waszej posłudze.

Każdemu z całego serca dziękujemy. Pan Jezus i Matka Przenajświętsza wynagrodzi Wam trud, którego się podejmujecie. Wszystkim organizatorom: duchownym, świeckim, siostrom zakonnym, braciom zakonnym, Biurom Radia Maryja, Kołom Przyjaciół Radia Maryja oraz osobom indywidualnym, idącym nieraz pod prąd, ewangelicznym siewcom. Z całego serca dziękujemy.

Dziękujemy Księżom Arcybiskupom i Księżom Biskupom, za niesamowite Słowo Boże, za bycie z nami, za Błogosławienie nam.

Dziękujemy ojcom i braciom Paulinom, naszym współbraciom Redemptorystom posługującym w Radiu Maryja, wszystkim kapłanom.

Kochani, idziemy razem. Trzeba myśleć o następnych sprawach. W tej chwili zwłaszcza o multipleksie. Proszę Was o modlitwę w obronie wolności słowa w Polsce, o zaprzestanie dyskryminacji Tv Trwam, dyskryminacji wolnych mediów, a tym samym dyskryminacji katolików. O zaprzestanie tego, co dzieje się w naszej Ojczyźnie. Zamykanie ust, ograniczenie wolności słowa prowadzi do totalitaryzmu, a on jest bardzo niebezpieczny.

Dziękujemy za Waszą modlitwę i działania. Idźcie do ludzi i mówcie o sytuacji, by wszyscy Polacy zrozumieli co dzieje się w Polsce. Róbmy wszystko, żeby zmienić ten stan. Pracujmy dalej, zadbajmy zwłaszcza o silną wiarę wśród dzieci i młodzieży. Myślmy już o następnych pielgrzymkach na Jasną Górę. Rokrocznie 25 maja młodzi słuchacze i przyjaciele Radia Maryja spotykają się u Królowej Polski. Na czerwcową pielgrzymkę zapraszam Was kochane dzieci, a wszystkich dorosłych w przyszłym roku na kolejną Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja.

Pamiętajmy także o „Dziękczynieniu w Rodzinie”, które odbędzie się już 8 września. Tego dnia zapraszamy wszystkich do Torunia, do kampusu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. W tej chwili buduje się tam w bardzo szybkim tempie świątynia – wotum wdzięczności za dar błogosławionego Jana Pawła II. Pragnę podziękować Wam za współbudowanie tej świątyni. Budowę można obserwować na żywo na stronie internetowej Radia Maryja.

Wcześniej szóstego września zapraszamy na pielgrzymkę do Kalisza. U św. Józefa modlić się będziemy o dobre rodziny, małżeństwa, o szczęśliwych małżonków.

Cieszę się jeszcze z jednej sprawy. W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończyła się pierwsza edycja wakacyjnych warsztatów dziennikarskich dla młodzieży. Odbyły się pod hasłem: „Zrozumieć media, nowe widnokręgi, zrozumieć politykę, kulturę i nowoczesność”. Do Torunia przyjechała przepiękna młodzież. Za tę młodzież dziękuję. Szczególnie: rodzicom, wychowawcom, dziadkom. Młodzież jest piękna!

Już wkrótce druga edycja warsztatów wakacyjnych. Informacje znajdą Państwo na stronie internetowej uczelni:
www.wsksim.edu.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl