Dyrektor Fundacji Lux Veritatis: Potrafimy odróżnić zakłamanie od prawdy

Nasi odbiorcy potrafią już rozpoznać zakłamanie niektórych mediów. Jesteśmy w trzecim roku zbierania jednego procenta na działalność naszej Fundacji; możecie już państwo ocenić, na co te środki są wydawane – mówiła w Radiu Maryja dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz-Mańk.

We wtorkowych „Aktualnościach dnia” dyrektor finansowy Lux Veritatis odniosła się do godzącego w o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR – Dyrektora  Radia Maryja – artykułu „Ojciec milioner” opublikowanego w tygodniku „Wprost”. [czytaj więcej]

Publikacja tekstu zbiega się w czasie ze zbiórką jednego procenta podatku dla Fundacji Nasza Przyszłość.

– W tym roku mamy piękny film fabularny „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózkównie – dziś już możemy go obejrzeć w kinach. Zrealizowali go nasi studenci razem z pracownikami telewizji (TV Trwam – przyp. red.) i pod opieką dobrych zawodowych aktorów. To piękne dzieło, na które m.in. te środki z jednego procenta zostały przekazane – wskazywała Lidia Kochanowicz-Mańk.

Wśród innych współfinansowanych z pieniędzy z jednego procenta przedsięwzięć, dyrektor finansowy Fundacji wskazała takie jak: warsztaty z cyklu „Zrozumieć Media” dla młodzieży w całej Polsce. Wspomniała też o wspieraniu teatru studenckiego Dobry Wieczór, czy pomocy działającej przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu internetowej telewizji studenckiej Tilma.

– To są wszystko dzieła, które realizujemy dzięki państwa wsparciu, dlatego bardzo państwa zachęcamy. Myślę, że potrafimy odróżnić (…) zakłamanie i to, co rzeczywiście się dzieje – zwracała się do słuchaczy Radia Maryja Lidia Kochanowicz-Mańk.

Dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis przypomniała, że trwa okres wypełniania PIT-ów, w którym można przekazać jeden proc. podatku na wybrany cel. Przeznaczmy je na Fundację Nasza Przyszłość i na to, co organizujemy – zaapelowała Lidia Kochanowicz Mońk.

Całą rozmowę z dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis Lidią Kochanowicz-Mańk można odsłuchać [tutaj

RIRM

drukuj