Dużo chmur i słabe opady deszczu

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia znajdzie się w zasięgu niżu znad Atlantyku, w strefie związanych z nim frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze dominować będzie wyż z licznymi centrami nad Skandynawią, Europą centralną i Półwyspem Iberyjskim. Polska będzie w zasięgu tego wyżu, w ciepłej polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie wolno spadać.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu. Miejscami, zwłaszcza w północno-zachodniej części kraju, słabe opady deszczu lub mżawki. Rano miejscami na południu mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temp. maks. od 5 st., 7 st. na wschodzie do 10 st., 13 st. na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże. Na przeważającym obszarze kraju słabe opady deszczu. Na południowym wschodzie początkowo mgła ograniczająca widzialność lokalnie do 300 m. Temp. min. od 0 st., 3 st. na południowym wschodzie i wschodzie kraju do 8 st., 11 st. na zachodzie. Wiatr przeważnie słaby, południowy i południowo-zachodni.

W sobotę w dzień zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temp. maks. od 6 st., 9 st. na wschodzie do 13 st., 16 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, przeważnie południowo-zachodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie całkowite. Temp. maks. 6 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temp. min. 3 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W dzień zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Temp. maks. 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj