fot. tv trwam

„Drużyna Energii”: niezapomniane lekcje WF-u z gwiazdami sportu

Do 10 lutego szkoły podstawowe z całego kraju mogą zgłaszać się do II edycji projektu „Drużyna Energii”. Przez pięć miesięcy uczniowie będą walczyć o spełnianie sportowych marzeń, niezapomniane lekcje WF-u z gwiazdami oraz cenne nagrody, w tym nagrodę główną.

Ogólnopolski projekt portowo-edukacyjny powstał z inicjatywy Grupy Energa. Skierowany jest on do uczniów klas szóstych i siódmych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej.

– Jako spółka Skarbu Państwa czujemy się odpowiedzialni za przyszłość naszego kraju oraz jego mieszkańców, dlatego postanowiliśmy zadbać o nich już w najmłodszym wieku – mówi zastępca dyrektora marketingu i komunikacji w Grupie Energa Grzegorz Bałkowiec.

Dzieci mają możliwość rozwijania się pod okiem wspaniałych trenerów. Ruch i zdrowy styl życia promują wśród najmłodszych, gwiazdy sportu.

– W czasach internetu, komórek, komputerów ciężko namówić młode pokolenie do uprawiania sportu, a my chcemy swoim przykładem zachęcić, że warto poświęcić się, warto mocno trenować, bo każdy z nas dzięki tej pracy, dzięki tej pasji coś osiągnął w życiu – podkreśla Marek Citko.

Umiejętności piłkarskich oraz zdrowej rywalizacji uczy Krzysztof Golonka, mistrz świata w piłkarskim freestyle’u z 2011 roku.

– Moim zadaniem jest zaszczepić tego ducha rywalizacji, pokazać im, w jaki sposób jak najłatwiej i jak najszybciej nauczyć się trików piłkarskich od najpopularniejszych piłkarzy świata – zaznacza Krzysztof Golonka.

Dla młodych taki program to nie tylko zabawa. To także zachęta do podejmowania sportowych wyzwań i zmiany swoich nawyków.

– Świeże powietrze najważniejsze. Godzinę można spędzić przed komputerem, telewizorem, ale za dużo to psuje wzrok i zdrowie – mówi uczestniczka programu Nadia.

– Czuję w sobie max sportu. Chcę być szybki, chcę być aktywny w życiu – dodaje Kuba.

Zgłoszenia do udziału w II edycji projektu „Drużyna Energii” szkoły mogą wysyłać do 10 lutego. Spośród wszystkich zgłoszeń jury wybierze 100 najbardziej kreatywnych szkół. Zakwalifikowane placówki otrzymają sprzęt sportowy. Ponadto co miesiąc będą walczyć o wizytę ambasadorów, którzy przeprowadzą u zwycięzców wyjątkową lekcję WF-u. Najlepsza szkoła miesiąca wygra wizytę ambasadorów, a dodatkowo będzie miała szansę na nagrodę główną – udział w wielkim finale, który odbędzie się w czerwcu na gdańskim Stadionie Energa.

TV Trwam News/RIRM

drukuj