fot. PAP/Radek Pietruszka

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej otrzymało sztandar

Prezydent Andrzej Duda wręczył sztandar Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej. Uroczystość odbyła się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie w przypadający dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W przemówieniu prezydent Andrzej Duda wyraził radość, że może w tym szczególnym i symbolicznym dniu wręczyć dowództwu WOT symbol jedności, honoru, męstwa, bohaterstwa żołnierzy i jednostek.

Andrzej Duda dziękował jednocześnie wszystkim oficerom i żołnierzom WOT za ich służbę. Mówił, że sprawdzili się oni podczas klęsk żywiołowych i pandemii koronawirusa, strzegąc bezpieczeństwa na granicy RP oraz niosąc pomoc uchodźcom z Ukrainy.

– Sztandary, które otrzymaliście, a także sztandar, który dziś został nadany i wręczony dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej, są świadectwem waszej znakomitości, waszej gotowości, są świadectwem tego, że jesteście sprawdzeni w boju, w służbie, w oddaniu Ojczyźnie. Jest także świadectwem tego, iż jesteście razem, że stanowicie spójną część naszej armii, potencjału militarnego Rzeczypospolitej Polskiej – mówił prezydent Andrzej Duda.

Matką chrzestną sztandaru została Halina Rogozińska ps. „Mała” lub „Niebieska” – żołnierz, łączniczka IV Obwodu Ochota. Ojcem chrzestnym sztandaru został prezes Światowego Związku Żołnierzy AK, Janusz Komorowski.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl