fot. https://www.facebook.com/FilmPowolany

Do kin wchodzi film „Powołany 2”

Do polskich kin wchodzi dziś film pt. „Powołany 2”. Dzieło jest kontynuacją pierwszej części produkcji, którą obejrzały miliony widzów na całym świecie. Przedstawia cztery historie osób, które doświadczyły m.in. bezdomności i zmagały się z uzależnieniami, a potem spektakularnie przemieniły swoje życie.

Jan Sobierajski, reżyser i producent filmu, zwraca uwagę, że każdy z widzów znajdzie w tej ekranizacji cząstkę siebie i inspirację do zmiany życia na lepsze.

– Film „powołany 2” kierujemy do całej grupy ludzi: nie tylko do młodych, ale również do tych, którzy mają już swoje dzieci i chcą zobaczyć, przez jakie trudności one przechodzą. Ekranizacja jest odpowiedzią na wiele zagadek społecznych, które pojawiają się w dzisiejszych czasach. Dobrze wiemy, że zeszły rok był czasem, kiedy podjęto najwięcej prób samobójczych w historii Polski, jeśli chodzi o osoby młode. Film odpowiada na potrzeby społeczne młodych ludzi, ale jest również dobrym wskaźnikiem wychowania dla osób dorosłych – wskazuje reżyser.

Zdjęcia do filmu realizowano w Polsce, Bośni i Hercegowinie (Medjugorie) oraz Wielkiej Brytanii. W główne role wcielili się polscy aktorzy, m.in. Jakub Dmochowski, Marcin Kwaśny i Henryk Gołębiewski. Dzieło powstało dzięki wsparciu finansowemu społeczeństwa.

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl