fot. twitter.com

Dolnośląskie: CBŚP rozbiło trzy grupy zajmujące się wytwarzaniem i handlem narkotykami

Trzy grupy przestępcze zajmujące się wytwarzaniem i handlem narkotykami rozbiło CBŚP na ternie Dolnego Śląska. Łącznie w ramach trzech śledztw zatrzymano 10 osób.

Jak podało w komunikacie biuro prasowe CBŚP, w ramach pierwszego ze śledztw policjanci z CBŚP, Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu oraz funkcjonariusze dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu i Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu przeszukali mieszkania należące do czterech osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wytwarzaniem i handlem narkotykami.

W jednym z lokali znajdowało się laboratorium do produkcji metamfetaminy. Znaleziono też 24 tys. tabletek zawierających pseudoefedrynę. W innych lokalach funkcjonariusze zabezpieczyli również metamfetaminę, marihuanę – podało CBŚP.

Zabezpieczono też części z samochodów skradzionych w Niemczech. Członkowie tej grupy oprócz zarzutów dotyczących handlu narkotykami usłyszeli też zarzuty kradzieży i paserstwa samochodów na terenie Polski i za granicą.

W ramach innego dochodzenia policjanci CBŚP na terenie powiatu zgorzeleckiego zlikwidowali kolejne laboratorium metamfetaminy i pseudoefedryny. Tu zatrzymano dwie osoby.

W ostatnim ze śledztwo działania służb prowadzone były na Dolnym Śląsku oraz w Czechach. Zatrzymano cztery osoby, którym postawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wytwarzaniem i rozprowadzaniem środków odurzających.

Każde z tych śledztw jest prowadzone pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

PAP/RIRM

drukuj