fot. Tomasz Strąg

Do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II zostaną wprowadzone relikwie św. Katarzyny Laboure

Do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zostaną dziś wprowadzone relikwie św. Katarzyny Laboure, której Matka Boża przedstawiła Cudowny Medalik.

O godz. 12.00 rozpoczęła się Msza Św. w toruńskim sanktuarium. W Eucharystii będzie uczestniczyło blisko 200 sióstr szarytek z całej Polski, jak i zagranicy.

Przekazanie relikwii nastąpi w ramach trwającej Nowenny do Matki Bożej od Cudownego Medalika. Jest również związane z 188. rocznicą objawień.

O. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium, powiedział, że o sprowadzenie relikwii św. Katarzyny Laboure prosili pielgrzymi przybywający do świątyni.

– Tak bardzo nam zależy na tych relikwiach, żeby one się znalazły w naszym sanktuarium, ponieważ pielgrzymi od początku, jak powstało sanktuarium, często mówili o Cudownym Medaliku. Prosiły o to też osoby starsze, panie, zwłaszcza w podeszłym wieku, które tutaj tworzą grupę ludzi modlących się i poprzez Cudowny Medalik wypraszają łaski potrzebne sobie i swoim rodzinom. Prosili o to, żeby właśnie te relikwie mogły być do nas tutaj sprowadzone. Marzenie wielu osób, pielgrzymów, się spełni – podkreślił o. Andrzej Laskosz CSsR.

W 1830 r. w domu Sióstr Miłosierdzia Maryja objawiła się Katarzynie Laboure.  Matka Boża wezwała ją do wybicia medalika według pewnego wzoru.

Wszyscy, którzy będą go nosić, otrzymają od Maryi specjalne łaski. W Polsce wielkim propagatorem Cudownego Medalika był św. Maksymilian Maria Kolbe

RIRM

drukuj