fot. pixabay.com

Do Polski dotrą niemieccy żołnierze

W przyszłym tygodniu do Polski dotrą niemieccy żołnierze, którzy będą obsługiwać wyrzutnie Patriot. Prezydent Andrzej Duda podpisał dokument, który zezwala żołnierzom Bundeswehry na stacjonowanie w Polsce.

Pod koniec listopada 2022 roku na Przewodów spadła rakieta obrony przeciwlotniczej Ukrainy. Zginęły dwie osoby. Wówczas niemiecki rząd zaproponował, by umieścić przy wschodniej granicy Polski, i tym samym zewnętrznej granicy NATO, systemy Patriot. [czytaj więcej]

Polska zaproponowała, by te przekazać Ukrainie, na co Niemcy nie wyraziły zgody. Ostatecznie Polska zgodziła się na umieszczenie Patriotów przy wschodniej granicy.

Propozycja Polski o przekazaniu systemów Ukrainie również zostanie zrealizowana, bo taką deklarację złożył Berlin i Waszyngton. Niemieckie Patrioty zostaną umieszczone na Lubelszczyźnie. Resort obrony narodowej informował, że będzie to co najmniej 12 wyrzutni. Zostaną one wpięte w polski system dowodzenia. Niemieccy żołnierze, którzy będą obsługiwać systemy Patriot, w przyszłym tygodniu mają dotrzeć do Polski.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl