fot. pixabay.com

Do Niemiec przybyło od sierpnia ponad 4300 nielegalnych migrantów

Niemiecka policja federalna podała, że od sierpnia do kraju przybyło ponad 4300 nielegalnych migrantów. Przedostawali się oni szlakiem migracyjnym przez Białoruś, a następnie przez Polskę.

Liczba nielegalnych migrantów przekraczających niemiecką granicę stale rośnie. Od początku roku do lipca było ich 26, w samym sierpniu – 474. Natomiast od początku października odnotowano już ponad 1900 nielegalnych przekroczeń granicy. Są to osoby w większości pochodzące z Iraku, Iranu, Syrii i Jemenu, migrujące szlakiem z Białorusi przez Polskę.

Według danych niemieckiej policji osiedlają się oni najczęściej w Brandenburgii, Saksonii i Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Mimo zwiększonej liczby miejsc, ośrodki dla migrantów zaczynają się zapełniać. Największym wyzwaniem jest konieczność zapewnienia migrantom niezbędnych warunków sanitarnych w związku z pandemią COVID-19 – zauważa szef centrum dla imigrantów w Brandenburgii.

Państwa Unii Europejskiej oskarżają Aleksandra Łukaszenkę o organizowanie nowej fali migrantów. Osoby te niejednokrotnie przedostają się na Zachód z pomocą przemytników.

TV Trwam News

drukuj