fot. pixabay.com

Do 13 stycznia br. zakaz lądowania samolotów z Wielkiej Brytanii

Od czwartku do 13 stycznia br. obowiązuje zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Weszło w życie dziś rozporządzenie Rady Ministrów z 5 stycznia 2021 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. [czytaj więcej] 

Zgodnie z nim, rząd do 13 stycznia wprowadził zakaz wykonywania, na lotniskach i lądowiskach wpisanych do: rejestru i ewidencji, lądowania cywilnych samolotów z pasażerami „wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej”.

https://twitter.com/MSZ_RP/status/1346532360406372354

Zakazu nie stosuje się do samolotów wykonujących loty międzynarodowe m.in. na zlecenie Prezesa Rady Ministrów; za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego; realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z 23 września 1999 r.; wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

Rozporządzenie traci moc z dniem 13 stycznia 2021 roku.

PAP

drukuj