fot. twitter.com

Deportowano Libańczyka, podejrzewanego o wspieranie tzw. Państwa Islamskiego

Zatrzymany w kwietniu w Polsce, na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW), Libańczyk podejrzewany o wspieranie Państwa Islamskiego został deportowany do Libii – poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Stanisław Żaryn powiedział, że Libańczyka deportowano w połowie października. 61-letni mężczyzna został zatrzymany w połowie kwietnia 2020 r. przez Straż Graniczną, w związku z decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji, wydaną na wniosek szefa ABW.

Decyzja deportacyjna zobowiązywała go do powrotu do kraju pochodzenia oraz ustanowiła pięcioletni zakazu wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen – wyjaśnił.

Rzecznik podał, że na podstawie materiałów zgromadzonych przez ABW ustalono, że mężczyzna planował zorganizowanie na terenie RP i innych krajów Unii Europejskiej siatki mającej organizować i przeprowadzać zamachy terrorystyczne w państwach Europy Zachodniej.

„Przez cały okres pobytu w Polsce, do chwili zatrzymania, Libańczyk był w stałym kontakcie ze strukturami Państwa Islamskiego, wykorzystując internetowe środki łączności” – powiedział Stanisław Żaryn.

Deportowany miał też komunikować się z osobami powiązanymi z tą organizacją, przebywającymi na terenie państw UE i wspierać finansowo członków tzw. Państwa Islamskiego pozostających w Syrii – wynika z ustaleń ABW.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl