fot. pixabay.com

Debata „Korupcyjna sprzedaż wiz Schengen na dużą skalę” w PE

W Parlamencie Europejskim odbyła się dziś debata pod hasłem „Korupcyjna sprzedaż wiz Schengen na dużą skalę”. Wnioskowali o to liberałowie z poparciem m.in. ludowców i socjaldemokratów.

Dyskusja dotyczyła sprawy wydawania wiz w Polsce. Konserwatyści oświadczyli, że Parlament Europejski i Komisja Europejska bezprawnie zaangażowały się w kampanię wyborczą w Polsce. Europoseł Beata Kempa wskazała na kłamstwa, jakie w tej sprawie są powielane.

– W minutę nie da się tu sprostować wszystkich kłamstw, które padły nie tylko ze strony kolegów z Niemiec, ale także polskiej Koalicji Obywatelskiej. Nieudolnie szuka ona drogi do swoich wyborców wespół z Niemcami. (…) Nakręciliście aferę na potrzeby kampanii. Takie są fakty. Sprawa dotyczy 268 przypadków. Została wykryta przez polskie służby, które natychmiast zneutralizowały zagrożenie. Sprawę rozwiązano w ciągu 60 dni – zaznaczyła europoseł Beata Kempa.

Europoseł Patryk Jaki wskazał z kolei, że dzięki polityce migracyjnej prowadzonej przez rząd Zjednoczonej Prawicy Polska należy do najbezpieczniejszych krajów w Europie. Dodał, że debata obnaża hipokryzję i nieudolność eurokratów w związku napływem nielegalnych uchodźców.

– Zaprosiliście miliony nielegalnych migrantów. Niemiecki rząd finansuje łodzie z nielegalnymi migrantami. Jakie są efekty jednej i drugiej metody? Według waszych statystyk Polska należy do najbezpieczniejszych państw Unii Europejskiej. Efekty waszej metody? Setki zabitych ludzi, wybuchające bomby, zamachy, wojny gangów, niespotykana liczba gwałtów. I wy śmiecie oskarżać Polskę? Boli was ten kontrast. Polska jest waszym wyrzutem sumienia; dowodem na to, że może być bezpiecznie. Dlatego potrzebujecie Donalda Tuska. On ma ten kontrast zamazać – powiedział europoseł Patryk Jaki.

Śledztwo w sprawie wydawania wiz prowadzą prokuratura i CBA. Do tej pory zarzuty usłyszało siedem osób.

RIRM

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl