fot. flickr.com

D. Trump: Spotkanie z Kimem 12 czerwca ciągle możliwe

Prezydent USA Donald Trump poinformował w sobotę wieczorem czasu lokalnego, że cały czas rozważa możliwość spotkania się z Kim Dzong Unem 12 czerwca w Singapurze. Wcześniej przywódca Korei Płn. wyraził „niezmienną wolę” spotkania z Trumpem w tym terminie.

„Wszystko idzie dobrze. Naszym celem jest 12 czerwca w Singapurze. To się nie zmieniło, ale zobaczymy, co będzie” – powiedział Donald Trump w Białym Domu po spotkaniu z Joshuą Holtem, Amerykaninem, którego w sobotę wypuściły z więzienia władze Wenezueli.

Donald Trump w czwartek odwołał spotkanie w Singapurze z uwagi na, jak nazwał to w liście do Kim Dzong Una, „wielki gniew i otwartą wrogość” zawartą o niedawnym oświadczeniu Kima.

Pjongjang po odwołaniu szczytu zasygnalizował, że jest gotów do rozwiązywania problemów z USA „kiedykolwiek i jakkolwiek”. W sobotę – jak poinformowała północnokoreańska agencja prasowa KCNA – Kim Dzong Un wyraził „niezmienną wolę” spotkania się z prezydentem USA Donaldem Trumpem w niezmienionym terminie oraz miejscu.

Rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders powiedziała w piątek, że jeśli szczyt odbędzie się 12 czerwca, administracja Trumpa „będzie gotowa”. Dodała, że do Singapuru uda się, zgodnie z planem, ekipa mająca przygotować od strony logistycznej ewentualne spotkanie prezydenta Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem.

PAP/RIRM

drukuj