fot. PAP/EPA

D. Trump: J. Biden nie ma prawa ogłaszać swego zwycięstwa

Donald Trump napisał na Twitterze, że Joe Biden nie ma prawa ogłaszać swego zwycięstwa w wyborach prezydenckich przed zakończeniem procesów sądowych, które dopiero się rozpoczynają.

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w piątek wieczorem, że Joe Biden nie powinien ogłaszać zwycięstwa w „nielegalny” sposób.

„Joe Biden nie powinien bezprawnie ubiegać się o prezydenturę” – napisał na Twitterze gospodarz Białego Domu.

„Ja też mógłbym się tego domagać. Postępowanie sądowe dopiero się rozpoczyna!” – dodał.

Prezydent USA Donald Trump obiecał w piątek kontynuować batalię prawną o prezydenturę w sytuacji, gdy jego rywal Demokrata Joe Biden zbliża się do zdobycia wystarczającej liczby głosów, aby wygrać wybory.

„Będziemy kontynuować ten proces w każdym aspekcie prawnym, żeby zapewnić, że Amerykanie mają zaufanie do naszego rządu. Nigdy nie zrezygnuję z walki o was i nasz naród” – czytamy w oświadczeniu prezydenta Donalda Trumpa, opublikowanym przez jego sztab w piątek przed południem czasu lokalnego.

Biden w piątek objął prowadzenie w wyborach w Pensylwanii. Stan ten zapewnia 20 głosów elektorskich. Jeśli były wiceprezydent utrzyma w nim przewagę, zapewni sobie wygraną w wyścigu o Biały Dom. Biden ma obecnie pewne 253 głosy elektorskie; do zwycięstwa brakuje mu zatem jeszcze 17.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj