fot. twitter.com/DanielObajtek

D. Obajtek: Pomoc kierujemy tam, gdzie jest najbardziej potrzebna, głównie do placówek medycznych

Mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją, w której liczy się czas reakcji. Pomoc kierujemy tam, gdzie jest najbardziej potrzebna, głównie do placówek medycznych – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Dodał, iż na walkę z epidemią koronawirusa koncern przekazał dotąd 100 mln zł.

„Mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją, w której liczy się czas reakcji. Dlatego jako firma odpowiedzialna społecznie, aktywnie angażujemy się w działania rządu na rzecz walki z epidemią koronawirusa. Pomoc kierujemy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna, czyli przede wszystkim do placówek medycznych” – oświadczył prezes PKN Orlen, cytowany w piątkowym komunikacie spółki.

Daniel Obajtek podkreślił, iż dotychczas „łącznie na środki higieny i ochrony oraz na sprzęt medyczny PKN Orlen przeznaczył już 100 mln zł”. Jak wspomniał w komunikacie płocki koncern, „wsparcie rzeczowe i finansowe jest przekazywane w szczególności służbom medycznym oraz mundurowym, zaangażowanym w ratowanie życia i zdrowia zakażonych osób”, a środki zostały przeznaczone np. na zakup masek ochronnych, rękawiczek, kombinezonów i gogli medycznych.

PKN Orlen przypomniał m.in., że do tej pory zakupił 7 mln masek chroniących przed zakażeniem koronawirusem, przy czym o ich docelowej dystrybucji zdecydują Agencja Rezerw Materiałowych oraz korporacyjna Fundacja Orlen. Spółka wyjaśniła, iż kupiono dwa rodzaje masek ochronnych. Pierwszy to trójwarstwowe maski jednorazowe, których zewnętrzne warstwy są wykonane z antybakteryjnego materiału, natomiast wewnętrzna stanowi bazę filtrującą – maksymalna szybkość filtracji wynosi w tym przypadku 94 proc. Drugi rodzaj to maski, które ściśle przylegają do twarzy i zapewniają bardzo skuteczne filtrowanie oraz najwyższy stopień ochrony – wydajność filtra przekracza 96 proc., a maski te są wykorzystywane przede wszystkim w służbie zdrowia oraz przemyśle chemicznym.

Jak dodał PKN Orlen, jego korporacyjna Fundacja Orlen przekazała z kolei 10 mln zł na pomoc szpitalom w całej Polsce, zajmujących się diagnozowaniem i leczeniem osób zakażonych koronawirusem. Według płockiego koncernu, placówki, które otrzymały darowizny poszerzą bazę laboratoryjną, zakupią karetki, sprzęt medyczny, a także środki ochrony – kombinezony ochronne, gogle, przyłbice, maski i rękawiczki chirurgiczne oraz środki dezynfekcyjne.

PKN Orlen wspomniał również, że wsparcie z jego strony na działania związane z walką z epidemią koronawirusa otrzymała również Centralna Baza Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych w Porębach koło Zduńskiej Woli – na jej potrzeby przekazano dwa samochody dostawcze.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl