Czwórka polskich sportowców ze wsparciem Energi

Kolejni polscy sportowcy otrzymali dodatkowe indywidualne wsparcie. Mowa o lekkoatletach Michale Haratyku, Paulinie Gubie i Joannie Fiodorow oraz sztangistce Joannie Łochowskiej. Opieką sponsorską objęła ich grupa Energa.

Nawiązana współpraca z tą czwórką to kolejny element programu indywidualnego wsparcia sponsoringowego utalentowanych i utytułowanych sportowców, jaki realizuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wsparcie, jakie otrzymali sportowcy, zapewni im komfort przygotowań do igrzysk w Tokio – mówił na konferencji prasowej minister sportu Witold Bańka.

Chcielibyśmy, aby w przyszłym roku takim indywidualnym sponsoringiem poprzez Team100, poprzez indywidualna opiekę spółek Skarbu Państwa, było objętych nawet ok 300 do 400 sportowców. Dlatego tym bardziej dziękuję, że spółka Energa włączyła się do tego przedsięwzięcia. Przedsięwzięcia, które jest strategiczne z punktu widzenia przyszłości i dobra polskiego sportu. Ta grupa będzie miała komfort przygotowań do najważniejszych imprez międzynarodowych. Najważniejszym celem są oczywiście Igrzyska Olimpijskie te najbliższe 2020 roku w Tokio – akcentował minister.

Kierująca koncernem Alicja Barbara Klimiuk podkreśliła, że w Enerdze nie brakuje ani energii, ani serca dla sportu. To – jak mówiła – inwestycja w sport, ale i przy okazji wielka inwestycja w markę, w budowanie wiarygodności firmy.

Symbolicznym gestem nawiązania współpracy ze sportowcami było przekazanie medalistom niedawnych mistrzostw Europy czeków na 10 i 20 tys. zł.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl