fot. pixabay

Czwarta edycja Nocy Księgarń

W ponad 150 księgarniach z 55 miast odbędzie się w piątek Noc Księgarń. W ramach czwartej edycji tego przedsięwzięcia zaplanowano ponad 200 wydarzeń, w tym kiermasze, spotkania autorskie, warsztaty czy koncerty.

Dla uczestników Nocy Księgarń przygotowano też spacery literackie, debaty, turnieje krzyżówek oraz wykłady.

Paulina Bandura, współorganizator wydarzenia, wskazała, że celem inicjatywy jest ukazanie znaczenia księgarń w budowaniu polskiej kultury.

– Uważamy, że księgarnie, podobnie jak muzea czy teatry, są instytucjami kultury, gdzie nie tylko te książki się sprzedaje, ale gdzie o książkach się dyskutuje. To są miejsca, gdzie przychodzą ludzie, żeby sobie je przejrzeć, porozmawiać na co dzień z księgarzami o tym, co się czyta, co warto i nie warto czytać. To są też miejsca, gdzie przychodzą twórcy, pisarze, tłumacze, redaktorzy, żeby o swojej pracy opowiadać. Była już wcześniej Noc Teatrów, Noc Muzeów, a 4 lata temu po raz pierwszy zorganizowaliśmy Noc Księgarń, bo uważamy, że warto podkreślać tę kulturotwórczą rolę tych miejsc – powiedziała Paulina Bandura.

Noc Księgarń to ogólnopolski festiwal organizowany od 2019 roku przez dystrybutora książek z Grupy PWN. Jednym z uczestników wydarzenia będzie Muzeum Niepodległości w Warszawie. Program i lista księgarń biorących udział w festiwalu są dostępne na stronie www.nocksiegarn.pl.

 RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl