Coraz więcej Polaków na emigracji

Jeszcze w tym roku Polskę chce opuścić 1 mln 275 tys. obywateliwynika z raportu Work Service „Migracje zarobkowe Polaków” z marca 2015 r. Tym samym liczba polskich emigrantów może wzrosnąć do rekordowych 3 mln – informuje jeden z dzienników.

Emigrować chcą głównie młodzi ludzie. Aż 63 proc. osób gotowych na wyjazd z naszego kraju nie przekroczyło 35 lat. Kluczowym powodem opuszczania Polski jest praca, zarobki dużo wyższe niż w ojczyźnie oraz wyższy standard życia. Co więcej, najczęściej wyjeżdżają inżynierowie, lekarze oraz specjaliści do opieki nad osobami starszymi – m.in. pielęgniarki.

Poseł Beata Szydło z  sejmowej Komisji Finansów Publicznych mówi, że to kolejny dowód na to, jak nieudolna jest polityka rządu PO-PSL.

– Polski rząd pozwala sobie w tej chwili na exodus swoich obywateli – młodych ludzi, którzy wyjeżdżają, ponieważ nie mają w Polsce perspektyw, nie mają pracy, godnego wynagrodzenia. Nawet jeżeli uda się znaleźć gdzieś pracę, to zapłata za nią jest tak niska, że ludzi nie stać na to, żeby zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny – nie mają mieszkań, nie decydują się na to, żeby mieć dzieci. To jest zaklęty krąg, a rząd jakby tego nie dostrzega, albo PO i PSL trwają w takim przekonaniu, że tylko i wyłącznie liczą się interesy tych grup, które rzeczywiście są beneficjentami ich rządu i na tym się koncentrują. Jest to jeszcze jeden argument za tym, że Polska potrzebuje natychmiastowej zmiany władzy – podkreśliła Beata Szydło.

Większość emigrujących kieruje się do Wielkiej Brytanii. Obecnie jest już tam 642 tys. Polaków.

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl