fot. PAP/PIXSELL

Chorwacja: mężczyzna oblał się benzyną i podpalił na placu św. Marka w Zagrzebiu

Na placu św. Marka w Zagrzebiu, przed siedzibą rządu Chorwacji, nieznany mężczyzna oblał się we wtorek benzyną i podpalił – podał portal dziennika „Jutarnji list”. Został przewieziony do szpitala, jego stan jest ciężki. Nie wiadomo, dlaczego mężczyzna zdecydował się na ten krok.

Do zdarzenia doszło około godz. 9.30. Naoczny świadek powiedział lokalnym mediom, że zauważył „dziwnie zachowującego się mężczyznę”. Gdy poinformowana o nim ochrona próbowała się zbliżyć, desperat dokonał samopodpalenia. Na zdjęciach udostępnianych w chorwackich mediach widać postać stojącą w płomieniach przy barierkach ustawionych na centralnym placu stolicy.

Na miejsce przyjechały służby ratunkowe i odwiozły mężczyznę do szpitala. Jego stan jest ciężki.

Plac św. Marka został zamknięty przez policję, a wstęp na teren mają jedynie jego mieszkańcy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl