Chełmno: kujawsko-pomorskie święto policji

Policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego obchodzili dzisiaj swoje święto w Chełmnie. W mieście do użytku oddana została odremontowana komenda powiatowa policji. Zasłużeni funkcjonariusze otrzymali odznaczenia oraz awanse. W uroczystości uczestniczył minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Minister Błaszczak podziękował policjantom za ich poświęcenie.

Bezpieczeństwo to wartość, która jest bezcenna – podkreślił szef MSWiA i dodał, że Polska jest oazą bezpieczeństwa.

– Polska jest oazą bezpieczeństwa. Przekonujemy się o tym na co dzień, spoglądając na wydarzenia, które dzieją się poza naszymi granicami – powiedział Mariusz Błaszczak.

Dzięki ofiarnej służbie policjantów Polacy czują się bezpiecznie w swojej ojczyźnie – wskazywał Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk.

– 89 proc. Polaków w ostatnim badaniu powiedziało, że Polska to kraj, w którym żyje się bezpiecznie, a 95 proc. uważa, że bezpiecznie jest w okolicach miejsca ich zamieszkania – wskazał gen. Szymczyk.

Policjanci z Chełmna otrzymali dziś ufundowany prze lokalną społeczność sztandar. Poświęcił go ordynariusz diecezji toruńskiej ks. bp Andrzej Suski.

– To bardzo ważny element i ogromny zaszczyt, ale też wielkie zobowiązanie, aby ta służba była pełniona jeszcze bardziej efektywnie – podkreślił Komendant Główny Policji.

Święto Policji w Chełmnie było również okazją do uroczystego otwarcia gruntownie wyremontowanej i wyposażonej w nowy sprzęt komendy powiatowej.

– Bardzo dziękuje policjantom za ich codzienną służbę i życzę, żeby ten zmodernizowany budynek służył jak najlepiej mieszkańcom ziemi chełmińskiej – mówił podczas uroczystości Mariusz Błaszczak.

Modernizacja komend policji to jeden z trzech podstawowych elementów wielkiego planu modernizacji służb mundurowych wartego 9 mld zł. Po Chełmnie w kujawsko-pomorskim będą remontowane kolejne budynki – zaznaczył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

– Jednostki będą remontowane w Bydgoszczy, Włocławku, Inowrocławiu i Rypinie. Te obiekty i warunki pracy dla policjantów są bardzo ważne, żeby właściwie sprawowali swoją służbę nad naszym bezpieczeństwem – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Program modernizacji służb przewiduje również inwestycje w sprzęt oraz podwyżki dla policjantów.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje także plan przywracania komend i posterunków policji w mniejszych miejscowościach, które zlikwidowała koalicja PO-PSL. Dotychczas reaktywowano 51 jednostek, w tym 6 w kujawsko-pomorskim. Kolejne zostaną otwarte w najbliższych miesiącach.

Świetnie sprawdza się także aplikacja „Moja komenda”, która pozwala obywatelom na łatwy kontakt ze swoim dzielnicowym. Wpływ na poprawę bezpieczeństwa miało także stworzenie mapy zagrożeń w całej Polsce.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl