Ceny energii elektrycznej w Polsce bez zmian

Urząd Regulacji Energetyki odmówił czterem dużym dostawcom prądu zatwierdzenia zmian taryf. PGE, Enea, Energa i Tauron chcieli podwyższenia cen w związku z wejściem w życie ustawy nakładającej obowiązki w zakresie zakupu świadectw pochodzenia energii wytworzonej w kogeneracji.

Jak wyjaśnia Agnieszka Głośniewska, rzecznik prasowy Urzędu, wysokość taryf zatwierdzonych w grudniu 2013 roku nie daje powodów do zmian.

– Ostatnie taryfy na sprzedaż energii elektrycznej do odbiorców w gospodarstwach domowych zostały zatwierdzone w grudniu 2013 roku i obowiązują przez cały rok 2014. Przedsiębiorstwa energetyczne złożyły do urzędu wnioski, aby te ceny wzrosły, natomiast prezes Urzędu Regulacji Energetyki nie przychylił się do ich wniosków. Uważamy, że nie ma powodów, aby ceny energii wzrastały. Prezes URE odrzucił wnioski przedsiębiorstw energetycznych, w związku z czym do końca roku będziemy płacić taką cenę energii, jaką do tej pory płacimy – mówi Agnieszka Głośniewska.

Urząd poinformował, że taryfy na rok 2014 zostały skalkulowane w taki sposób, aby przeciwdziałać wzrostowi cen po wprowadzeniu ustawy o zakupie świadectw.

Ustalenia z grudnia zeszłego roku pozwalają na pokrycie kosztów niezbędnych do wykonania zobowiązań z zakresu obrotu energią elektryczną.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl