By Current file:Found by 475847394d347339 in websites noted in the source section.Previous file:Wektoryzacja: Mysid and uploaded to Flag of NATO.svgCode cleaned up by Artem Karimov. - Current file:Source:Source file on Wikimedia Commons Flag of NATO.svg (January 2013)Itself copied from the following sites:http://althistory.wikia.com/http://countries.wikia.com/Resaved by me (User: 475847394d347339) with Inkscape because for some reason, the original SVG file can't be viewed directly in a web browser through Inkscape opens it just fine. (January 2013)Used the aforementioned image to update this file (Nov 2015)Color corrected to Pantone 280 by User: Rob984 (Dec 2015)Previous file:The official emblem of NATO at www.nato.int, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8893088

Centrum Eksperckie NATO z nowym dyrektorem

Płk Robert Bala nie jest już dyrektorem w Centrum Eksperckim Kontrwywiadu NATO. Dowództwo przejął płk Martin Achimović ze Słowacji. Podczas uroczystości do Centrum dołączyły także Stany Zjednoczone.

Nowy dowódca to nie jedyna zmiana w Centrum Eksperckim Kontrwywiadu NATO. Zmieni się również skład państw współtworzących tę instytucję.

– Przedsięwzięcie, które prowadziliśmy razem z naszymi przyjaciółmi ze Słowacji, nabiera nowego wyrazu. Dołączają do nas przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, a więc razem stanowimy wartość, jeżeli chodzi o Centrum Eksperckie dotyczące przeciwdziałania aktywności obcych służb wywiadowczych – mówił minister Mariusz Błaszczak.

Centrum Kontrwywiadu to nie tylko nowe strategie, ale także wymiana doświadczeń między służbami – zaznaczył minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

To również kolejny element troski o bezpieczeństwo i suwerenność kraju. Minister dodał, że w tym celu Ministerstwo Obrony Narodowej inwestuje w polski przemysł zbrojeniowy. W ostatnim czasie zostały podpisane umowy na nową broń dla Wojska Polskiego.

– Ten portfel zamówień, który jest dziś już okazały, bo to nie tylko MSBS 5, 56, to nie tylko VIS, ale za chwilę pewnie karabin wyborowy. Przed nami również negocjacje, które będą toczyły się zapewne w przyszłym roku odnośnie umowy wieloletniej, tak aby ten łańcuch dostaw dla polskiej armii był ciągły – powiedział wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

Do Wojska Polskiego ma trafić 18 tysięcy karabinów GROT i 2 tysiące pistoletów VIS.

-To oznacza, że do 2022 roku co 3 żołnierz Wojska Polskiego będzie wyposażony w najnowocześniejszy karabinek polskiej produkcji GROT – stwierdził szef MON.

Minister podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości wciąż zwiększa wydatki przeznaczone na polską obronność.

– Z reguły przez ostatnie lata zamawiano w polskim przemyśle zbrojeniowym zamówienia o wartości 3,5 mld zł. W roku 2018 było to 3,961 mld złotych – podsumował minister Mariusz Błaszczak.

W tym roku podpisane kontrakty będą warte blisko 7 mld zł. Wszystko po to, by unowocześnić polską armię i na zawsze odejść od broni postsowieckiej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl