CBŚP zlikwidowało gang złodziei samochodów

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Gorzowa Wlkp. zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się w kradzieżach samochodów w Polsce i w Niemczech – dowiedziała się PAP w CBŚP. Zatrzymano szefa grupy i jej dziewięciu członków.

Według ustaleń policjantów łupem grupy mogło paść około 200 samochodów o wartości od 20 do 60 tys. złotych. Skradzione auta trafiały do „dziupli”, gdzie w przeciągu kilku dni rozmontowywano je na części. Grupa działa w latach 2014-2016 na terenie Polski i Niemiec.

W kraju złodzieje działali głównie w województwach lubuskim i zachodniopomorskim. Specjalizowali się w kradzieżach samochodów marki Volkswagen, Skoda i Seat, ale w ich zainteresowaniu zdarzały się również takie marki jak Audi czy Mercedes” – powiedział komisarz Rafał Szymański z zespołu prasowego CBŚP.

Śledczy nadal ustalają dokładną liczbę skradzionych aut.

Policjanci gorzowskiego CBŚP sukcesywnie, od kilku miesięcy, zatrzymywali osoby związane z tymi kradzieżami. Były wśród nich także osoby zajmujące się demontażem pojazdów oraz sprzedażą części.

Pięciu zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec pozostałych, prokurator zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl