fot. cbsp.policja.pl

CBŚP: zatrzymano 32-latka, który przewoził 80 kg marihuany wartej około 2,4 mln zł.

Policjanci CBŚP przejęli ponad 80 kg marihuany wartej około 2,4 mln zł. Kierowca auta, w którym ukryto narkotyki miał sfałszowane dokumenty i był poszukiwany – przekazała rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji nadkomisarz Iwona Jurkiewicz.

Jak poinformowała nadkomisarz Jurkiewicz narkotyki zostały znalezione w samochodzie dostawczym na terenie woj. kujawsko–pomorskiego.

„Okazało się, że 32-latek, który kierował autem przewoził ponad 80 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 2,4 mln zł. Narkotyki były ukryte w kartonach w części ładunkowej pojazdu, pomiędzy sprzętem RTV i AGD” – podała policjantka.

„Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna posługiwał się sfałszowanymi dokumentami. Dowód osobisty i prawo jazdy wystawiono na nazwisko innego mieszkańca Inowrocławia. Sam kierowca był poszukiwany do odbycia kary czterech miesięcy pozbawienia wolności” – dodała.

Zatrzymany 32-latek został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, gdzie usłyszał zarzuty za udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków oraz posługiwania się sfałszowanymi dokumentami. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Za to przestępstwo może mu grozić do 12 lat więzienia.

„Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania osób związanych z tym procederem” – dodała.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl