fot. policja.pl

CBŚP: Szef oddziału DEA w Polsce uhonorowany medalem za zasługi dla polskiej policji

Szef polskiego oddziału Urzędu ds. Walki z Handlem Narkotykami (Drug Enforcement Administation-DEA) przy Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie Jason Schumacher został uhonorowany Brązowym Medalem za Zasługi dla policji – poinformowało PAP Centralne Biuro Śledcze Policji.

Jak przekazano w komunikacie przesłanym do PAP w środę w Komendzie Głównej Policji odbyła się uroczystość wręczenia Brązowego Medalu za Zasługi dla policji Jasonowi Schumacherowi – szefowi polskiego oddziału DEA przy Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. „Pan Jason Schumacher systematycznie wspierał polskich funkcjonariuszy w ich działaniach wymierzonych w przestępczość narkotykową” – napisano.

„Wielopłaszczyznowa współpraca policji z DEA znajdowała swój wyraz we wspólnie podejmowanych przedsięwzięciach, przyczyniając się do sukcesów o globalnym wymiarze i znaczeniu. Osobiste zaangażowanie agenta Schumachera, jego wiedza i doświadczenie otwierały przed polskimi policjantami perspektywy współpracy międzynarodowej z ich zagranicznymi odpowiednikami, a przedsięwzięte i realizowane w kooperacji projekty przyczyniały się do budowania pozytywnego wizerunku polskiej policji w oczach zagranicznych partnerów” – podano.

Wskazano także, że z inicjatywy Jasona Schumachera, przedstawiciele polskiej policji mieli okazję zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami DEA w walce z przestępczością narkotykową.

„Agent Schumacher osobiście towarzyszył delegacji polskiej policji podczas tegorocznej wizyty w Centrali DEA w Quantico, gdzie zaprezentowane zostały współczesne techniki szkoleń agentów DEA oraz najnowszy know-how technologiczny Agencji” – zaznaczono.

W uroczystości uhonorowania Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji, Jasona Schumachera wzięli udział zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha, Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Paweł Półtorzycki oraz Dyrektorzy wybranych Biur KGP, w tym Biura Międzynarodowej Współpracy Policji insp. Paulina Filipowiak, Biura Kryminalnego insp. Grzegorz Napiórkowski oraz Biura dw. z Cyberprzestępczością insp. Mariusz Lenczewski.

W komunikacie przekazano, że Jason Schumacher 10 maja zakończył swoją misję w Polsce.

„Medal za Zasługi dla Policji nadawany jest przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji m.in. na wniosek Komendanta Głównego Policji. Osoba wyróżniona otrzymuje odznakę Medalu i legitymację potwierdzającą jego nadanie. Medal jest przyznawany przede wszystkim osobom cywilnym, jako odznaczenie za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji, jak również za współpracę polskiej Policji z policjami innych państw” – poinformowano.

PAP

drukuj