CBŚP: 4 osoby zatrzymane ws. wyłudzeń w SKOK-u Wołomin

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało cztery osoby podejrzane o wyłudzanie pożyczek od SKOK Wołomin. W grupie przestępczej działało 17 osób, część z nich miała powiązania z członkami zarządu wołomińskiego SKOK-u.

Wśród zatrzymanych jest jeden z liderów grupy, biznesmen Jan L.

Śledczy ustalili, że w latach 2009-2014 ze SKOK Wołomin przelano na konta tzw. „słupów” nie mniej niż 102 mln zł.

Proceder miał polegać na zaciąganiu pożyczek w wysokości od 200 tys. zł do 4,5 mln zł na podstawie sfałszowanych dokumentów o zatrudnieniu.

Sprawą po Świętach mieli zająć się posłowie z podkomisji nadzwyczajnej ds. SKOK, nie będzie ona jednak tematem spotkania. Poseł Maria Zuba, członek tej podkomisji podkreśla, że PO gra w ten sposób na czas.

– 18 miesięcy temu Krajowa Kasa wystąpiła z pismem do Komisji Nadzoru Finansowego, aby dokonała analizy. W tym piśmie zwracano uwagę na nieprawidłowości stwierdzone właśnie w Skoku Wołomin. Do tej pory KNF nie zajęła się tym pismem, nie ustosunkowała się do niego. Zatem ciągle jest dawanie czasu działającym, zainteresowanym robieniem pokątnych biznesów w Skoku Wołomin – podkreśla polityk.

Śledczy posiadają dowody potwierdzające, że celem procederu było wyłudzenie pieniędzy i niespłacenie zaciągniętych pożyczek. Prowadząca sprawę gorzowska prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Do tej pory zabezpieczono nieruchomości zatrzymanych o wartości 23 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl