CBA analizuje sprzedaż części Parku Skaryszewskiego w Warszawie

Centralne Biuro Antykorupcyjne analizuje działania miejskiej spółki w sprawie sprzedaży części terenu Parku Skaryszewskiego w Warszawie – dowiedziała się dziś PAP. Analiza nie przesądza o dalszych losach sprawy – podjęciu kontroli czy śledztwa.

Funkcjonariusze CBA zajęli się analizą działań miasta i jej spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji przy sprzedaży kawałka Parku Skaryszewskiego leżącego przy alei Zielenieckiej, po drugiej stronie Stadionu Narodowego i nieopodal Teatru Powszechnego – dowiedziała się PAP.

Sprawdzimy przede wszystkim transakcję dotyczącą działki o powierzchni blisko 5,5 tys. mkw, z niskimi budynkami o łącznej powierzchni ponad 1,4 tys. m2, gdzie obecnie funkcjonuje restauracja. Przeanalizujemy też inne umowy i działania stołecznej spółki w latach 2014-17” – powiedział dziś Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej Biura.

CBA przeanalizuje procedury podjęcia i realizacji decyzji dotyczących sprzedaży praw do nieruchomości przez MPRI lub jej poprzedników prawnych, nie przesądza to o kontroli lub śledztwie w tej sprawie, ale może do tego prowadzić – zaznaczył w rozmowie Kaczorek.

W środę Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze zarzuciło należącej do miasta spółce sprzedaż prawa użytkowania wieczystego działki położonej w Parku Skaryszewskim. Obawia się ono, że w parku powstanie apartamentowiec. Według stowarzyszenia działka została sprzedana w kwietniu.

Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego jest położony w dzielnicy Praga Południe. Został wpisany do rejestru zabytków w 1973 r. Ma 58 hektarów powierzchni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl