fot. PAP/Grzegorz Momot

Burmistrz Zakopanego: piątek w mieście dniem żałoby

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula zapowiedział, że piątek w mieście pod Giewontem będzie dniem żałoby.

W piątek dobiega końca 51. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, jednak zaplanowany na ten wieczór koncert finałowy nie odbędzie się. W piątkowy wieczór natomiast odbędzie się samo rozdanie nagród dla zwycięskich zespołów. Tradycyjny koncert laureatów z uwagi na żałobę został odwołany.

„Obecnie planujemy organizację piątkowego zakończenia festiwalu, gdzie będziemy chcieli rozdać trofea dla najlepszych grup. Będziemy chcieli też uczcić ofiary tragicznej burzy w Tatrach” – powiedział PAP burmistrz Zakopanego.

W czwartek również nie odbył się zaplanowany koncert. Zamiast tego odbyła się wspólna modlitwa w intencji ofiar burzy oraz zbiórka pieniędzy na tutejsze hospicjum.

„Współczujemy wszystkim poszkodowanym i ich rodzinom i ubolewam nad tym co się stało to nie naprawdę niespodziewana tragedia jesteśmy bardzo zszokowani” – powiedział burmistrz Zakopanego.

Z informacji służb ratowniczych wynika, że od uderzenia pioruna w okolicach Giewontu zginęły cztery osoby w tym dwoje dzieci. Kolejna ofiara burzy była po stronie słowackiej Tatry. Rannych ciężej lub lżej zostało wiele dziesiątek osób.

PAP/RIRM

drukuj