Bruksela: Ministrowie ds. europejskich wysłuchali informacji o sytuacji w Polsce

Unijni ministrowie ds. europejskich, którzy dziś spotykają się w Brukseli, wysłuchali informacji bieżącej Komisji Europejskiej o sytuacji w Polsce. Punkt dotyczący tej kwestii trwał 15 minut.  

Poza wystąpieniem wiceszefa KE Fransa Timmermansa głos zabrał jedynie przedstawiciel Polski. Nasz kraj reprezentował na tym spotkaniu stały przedstawiciel RP przy Unii Europejskiej Andrzej Sadoś.

Według źródeł PAP zza zamkniętych drzwi, miał on mówić, że rząd pracuje nad odpowiedzią dla Trybunału Sprawiedliwości UE i KE oraz chce konstruktywnego zakończenia sprawy.

Kolejny raz ministrowie ds. europejskich państw UE mają zająć się Polską na swoim posiedzeniu w grudniu. Tak wynika z informacji podawanych przez źródła dyplomatyczne. Informację o tym miała podać austriacka prezydencja.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl