fot. https://twitter.com/BPM_KPRP

Biuro Polityki Międzynarodowej: prezydent Andrzej Duda wręczył listy uwierzytelniające ambasadorom jadącym na Ukrainę, do Bośni i Hercegowiny, Angoli i Wietnamu

„Prezydent Andrzej Duda wręczył listy uwierzytelniające Ambasadorom RP udającym się na placówki dyplomatyczne. Listy otrzymali: Jarosław Guzy – Ukraina, Andrzej Jasionowski – Bośnia i Hercegowina, Jan Pawelec – Angola, Aleksander Surdej – Wietnam” – poinformowało Biuro Polityki Międzynarodowej.

O wręczeniu listów uwierzytelniających poinformowało prezydenckie Biuro Polityki Międzynarodowej we wpisie na portalu X we wtorek. Jak wskazano, listy otrzymali: Jarosław Guzy, który zostanie ambasadorem Polski na Ukrainie, Andrzej Jasionowski w Bośni Hercegowinie, Jan Pawelec w Angoli i Aleksander Surdej w Wietnamie.

Jarosław Guzy zastąpi na stanowisku ambasadora na Ukrainie Bartosza Cichockiego, który przebywał na placówce od marca 2019 r., także w trakcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę trwającej od 24 lutego 2022 roku.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl