Bieszczadzki Oddział SG zachęca do wstępowania w swoje szeregi

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej prowadzi rekrutację. Dla zainteresowanych zostanie po raz pierwszy zorganizowany dzień otwarty, w czasie którego poznają „od kuchni”, codzienną służbę funkcjonariuszy.

St. chor. Piotr Zakielarz z BiOSG poinformował PAP, że dzień otwarty odbędzie się 18 kwietnia dla osób w wieku 18-35 lat, które rozważają wstąpienie do Straży Granicznej. Zainteresowani powinni się wcześniej zapisać, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona – przewidziano 40 uczestników. Poznają m.in. procedurę naboru do służby w BiOSG, zapoznają się ze sprzętem i wyposażeniem wykorzystywanym przez funkcjonariuszy SG w codziennej służbie.

„Będą mieli niepowtarzalną możliwość zobaczenia, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy SG od +kuchni+, dokonujących kontroli granicznej oraz ochraniających tzw. granicę zieloną, na przykładzie placówki SG w Medyce” – zachęcał st. chor. Piotr Zakielarz.

Zainteresowani udziałem powinni się rejestrować przez e-mail: nabor.bieszczadzki@strazgraniczna.pl.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. BiOSG zapewni transport z komendy oddziału w Przemyślu do Medyki i z powrotem.

St. chor. Piotr Zakielarz podał, że w 2018 roku Bieszczadzki Oddział SG przyjmie w sumie 90 osób, z których 20 już odbywa szkolenie.

Wszystkie informacje dotyczące naboru do służby są dostępne na stronie www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl.

PAP/RIRM

drukuj